Průzkum grafického trhu v ČR 2014 – Grafici

Zajímalo vás někdy, kolik si takový grafik vydělá měsíčně peněz? Chtěli byste třeba vědět, zda je více grafiků pracujících s Apple nebo Windows počítačem? Víte, kde mají dnešní grafici nejčastěji svoji kancelář? Zajímá to nejen vás, ale pochopitelně i samotné grafiky!

Ve dnech 8. až 27. června 2014 proto probíhala pod naší patronací první část průzkumu grafického trhu v ČR. Nejprve byli osloveni čistě grafici, na které je zmíněný server primárně zaměřen. V přípravě už je ale i druhá část průzkumu, kde zpovídanými budou naopak klienti zadávající grafickou práci, nebo i zaměstnavatelé, kteří ve svém týmu aspoň jednoho grafika mají. Měl by tak vzniknout skutečně ucelený obrázek o grafickém trhu v ČR.

Průzkum obsahoval celkem 14 otázek, z nichž po vyřazení duplicit a zjevných chyb, bylo získáno 370 odpovědí. Někteří grafici však nechtěli zodpovědět výši svého výdělku, jiní zase tajili místo svého působiště, a proto je u jednotlivých otázek celkový součet platných odpovědí většinou ještě o kousek nižší.

Cílem je tento průzkum s malými obměnami opakovat pravidelně jednou za rok a sledovat tak vývoj trendů v delším časovém horizontu.

Jak jsou tedy výsledky (klikněte pro zvětšení)?

ChciGrafika_pruzkum_2014_grafici

 

Share

One thought on “Průzkum grafického trhu v ČR 2014 – Grafici

  1. Michal

    Je hloupé, když web CHCIGRAFIKA, který by měl být echt správně, dobře a hezky graficky udělanej, nedokáže udělat grafickou stránku korektně. V nadpisu se mi písmenka s nabodeníčky zobrazují jiným fontem. Asi že Poláci do toho fontu Lato zapomněli přidat kompletní češtinu…
    PS: teď koukám, že i v textu je třeba písmenko ě jinak velké než ostatní
    PPS: jde o Windows 7, prohlížeče všechny

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>